VIETE, AKO SA STARAŤ O VLASY V ZIME ? PORADÍME VÁM?

 

Zimné obdobie je náročné nielen pre našu pleť a kĺby, ale aj pre vlasovú pokožku a vlasy ako celok. Mrazy striedajú teplé a vykúrené obývačky, teplé vlnené čiapky versus gumičky pod pletenými čelenkami. Vlasy sú oslabené a ak nechcete mať začiatkom jari na hlave povestnú slamu, pokračujte v čítaní :)

  

POUŽIVAJTE ŠAMPÓN PRE SUCHÉ VLASY 

S klesajúcimi teplotami sa znižuje aj tvorba prirodzeného mazu na pokožke hlavy. Dokonca, pri teplote mínus 8 stupňov sa zastaví úplne. Navyše, každodenné nosenie čiapky spôsobuje, že sa vlasy rýchlejšie mastia. Pozor na šampóny na mastné vlasy, ich účinok je totiž založený na čiastočnom vysušovaní, ktoré nie je v mrazivom období vhodné. Najlepšie sú tie s nízkym obsahom syntetických látok, označením wintercare alebo môžte vyskúšať produkty Chi z nášho eshopu napríklad radu DeepBrilliance Professional, alebo radu Argan Oil s Moringa olejom.

 

ZÁKLADOM JE HYDRATÁCIA A VÝŽIVA

 Ak nepoužívate masky, teraz je ten vhodný čas zaradiť ich do bežnej starostlivosti. Mali by ste siahnuť po intenzívne vyživujúcich maskách a dopriať si aj niekoľkominútové regeneračné zábaly. Hydratačné masky  uhladia rozštiepené končeky a vrátia vlasom lesk. Na dosiahnutie lepšieho účinku do masky pokojne primiešajte trocha argánového, ricínového či kokosového oleja.


ŽEHLIČKY, KULMY A FÉNY NECHAJTE NATERAZ ODLOŽENÉ

Skúste v zime obmedziť používanie stylingových prípravkov. Samozrejme, pred vysušením  nezabúdajte na špeciálne ochranné prípravky, ktoré zabráni škodám na vlasoch. SUCHÝ VZDUCH 

V dôsledku suchého vzduchu a nosenia vlnených čiapok naše vlasy trpia a veľa žien trápi práve v zime nepríjemné elektrizovanie vlasov. Zabrániť statickej elektrine môžu ako dôkladná hydratačná starostlivosť, tak aj bezoplachové kúry a spreje.

 VYSKÚŠAJTE TMAVŠIE ODTIENE VLASOV

farbení vlasov v zime skúste zvoliť tmavšie odtienezosvetľovanie totiž vlasy ešte viac vysušuje. Ak dávate prednosť domácemu farbeniu, tak si dávajte pozor na prípadný pokles teploty v miestnosti (napríklad pri vetraní). Ak totiž teplota klesne o viac ako 3 stupne v priebehu pôsobenia farby na vlasoch, zastaví sa celý proces farbenia a výsledná farba vôbec nemusí byť taká intenzívna, ako požadujete. Preto radšej neexperimentujte a zverte sa do rúk odborníkom.

 

 

Na umývanie vlasov v zime platí zásadné pravidlo: Ak je to možné, umývajte vlasy menej ako v teplejších mesiacoch, a to maximálne 2 až 3-krát týždenne.