7 NAJLEPŠÍCH TIPOV, AKO SA STARAŤ O PREDĹŽENÉ VLASY DOMA

 

Neexistuje lepší spôsob, ako zmeniť vlasy, než pomocou predlžovania. Vlasy budú zaručene vyzerať nádherne, hneď ako vyjdete zo salónu, no udržať ich bezchybný vzhľad závisí na tom, ako sa o ne budete starať doma. 

Správna starostlivosť je dôležitá, pretože pomôže predĺžiť životnosť nadpojených vláskov. Je to dôležité vždy, ale o to viac, ak nemôžete navštevovať kaderníčku tak pravidelne, ako ste dúfali. 

Keďže sa špecializujeme na predlžovanie vlasov tak dlho, ako si pamätáme, máme to šťastie, že máme množstvo super jednoduchých tipov, ako udržať vaše predĺžené vlasy tak, aby vyzerali vždy skvelo. Či už ste vo svete predlžovania nováčik, alebo ste roky verná nadpojeným vlasom, vždy sa oplatí zoznámiť s najlepšími návykmi, ktoré pomôžu vašim vlasom vydržať dlhšie. Nie je nič horšie, ako mastné a zamotané vlasy! 

Takže, dievčatá, sme tu, aby sme vám napísali sedem najlepších tipov :

 

1. Umývajte si vlasy správne

2. Nikdy nespite s mokrými vlasmi

3. Predĺžené vlasy vždy češte opatrne

4. Naplánujte si týždenné ošetrenie maskou

5. Minimalizujte poškodenie teplom

6. Vyhnite sa zamotaniu počas spánku

7. Oddeľujte pramene denne

 

1. UMÝVAJTE SI VLASY SPRÁVNE

 

Dobre, tak po prvé, poďme sa pozrieť na vaše umývanie vlasov. Aj keď je pravda, že s predĺženými vlasmi sa dá zaobchádzať rovnako, ako by ste mali svoje prirodzené vlasy, je však niekoľko vecí, ktoré si musíte pri umývaní predĺžených vlasov zapamätať.

Pokiaľ ide o šampón kondicionér , ktorý používate na umývanie vlasov, vždy dôrazne odporúčame investovať do produktov, ktoré odporúča váš kaderník, ako napríklad Farouk system CHI.

Pri každom type predlžovania vlasov, či už sa rozhodnete pre minilockmikroring, eurolock, keratín či ez ring by ste mali používať profesionálnu kozmetiku, ktorá obsahuje tie správne prísady, ktoré nielen, že udržia vaše predĺženia v dobrom stave, ale tiež umožnia vašim prirodzeným vlasom naďalej zdravo rásť. To znamená vyhýbať sa produktom, ktoré obsahujú zložky ako sulfáty a alkohol, o ktorých je známe, že zbavujú vaše vlasy ich prirodzených olejov, a tým zvyšujú pravdepodobnosť, že vaše predĺžené vlasy budú matné.  Akonáhle budete mať zásoby správnych produktov, budete si môcť umyť vlasy bez toho, aby ste sa museli obávať, ako šampón a kondicionér zareagujú na vaše predĺžené vlasy či spoje. 

Odporúčame, ak je to možné, umyť si vlasy v sprche a nechať vodu stekať po vlasoch. Aj keď môže byť jednoduchšie prehodiť si vlasy cez vaňu, spoje sú tak náchylnejšie na zamotanie, čo znamená, že potom budete musieť stráviť veky česaním uzlov. Pri umývaní vždy zamerajte šampón na korienky, aby ste odstránili prebytočný maz a kondicionér na končeky, aby ste ich udržali vyživené. Ak si dáte kondicionér kamkoľvek do blízkosti korienkov, môže to spôsobiť, že vlasy budú mastné a spoje začnú kĺzať po vlasoch, takže vydržia oveľa menej. Skúste tiež použiť radšej teplú ako horúcu vodu.


   

2. NIKDY NESPITE S MOKRÝMI VLASMI

Teraz, keď ste profesionál v umývaní vlasov, je čas prejsť na sušenie. Hoci môže byť lákavé ísť do postele s mierne vlhkými vlasmi, nemôžeme dostatočne zdôrazniť dôležitosť dôkladného vysušenia predĺžených vlasov pred spaním. Nikdy nespať s mokrými vlasmi je pravidlom, pokiaľ ide o starostlivosť o vaše predĺžené vlasy!!! Verte nám, v minulosti sme videli toľko klientov, ktorí sa vracali na termíny so zamotanými vlasmi alebo prameňmi, ktoré vypadli, preto, že sa nedržali tejto rady.

Vaše vlasy sú najslabšie, keď sú mokré, čo znamená, že pohadzovanie a otáčanie počas spánku si môže vybrať svoju daň na vašich prirodzených aj predlžovaných vlasoch. Znamená to tiež, že keď sa ráno zobudíte, budete mať „badhair day“, ktorý vás donútiť stráviť omnoho viac času pred zrkadlom. 

 

 

3. PREDĹŽENÉ VLASY VŽDY ČEŠTE OPATRNE

 

Časť venovaná etikete kefovania predĺžených vlasov. Spoje sa prirodzene vždy trochu zamotajú, no je na Vás ako veľmi.

Po prvé, musíte investovať do kvalitnej kefy – odporúčame vám pozrieť sa na sortiment dostupný na našom eshope. Potom musíte dodržať postupnosť česania. Začať česať od končekov vlasov a postupne sa dostávať na nahor. Táto metóda predstavuje najmenšiu záťaž pre vaše vlasy, predĺženie a vlasovú pokožku, pričom ich všetky zachováte zdravé.

Pokiaľ ide o to, koľkokrát denne treba vlasy kefovať, pokiaľ ste k vlasom šetrní, čím viac, tým lepšie. Ak však hľadáte presné odporúčanie, povedali by sme ako prvé ráno, pred spaním, pred umývaním a po umytí.

  

 

4. VLASY OŠETRITE  RAZ TÝŽDENNE MASKOU

Dievčatá, hovoríme správne, že mastné vlasy sú najväčšou bolesťou každého? Aj keď môže byť prebúdzanie sa s mastnými korienkami veľmi frustrujúce, znamená to, že vaše vlasy sú kŕmené neustálym prísunom prírodných olejov, ktoré ich udržiavajú vyživené. Keďže sú vaše spoje naviazané iba na korienky, znamená to, že nedostávajú žiadny z týchto prírodných olejov. Takže, aby boli naplnené vlhkosťou, super hladké a aby si zachovali nádherný lesk, mali by ste si naplánovať 1x týždenne ošetrenie maskou.

Existuje veľa rôznych spôsobov, ako môžete urobiť toto hĺbkové ošetrenie doma.

Prírodné produkty sú vždy vyhľadávanou možnosťou, pretože sú nielen cenovo dostupné, ale zaručujú aj úplnú hydratáciu. Arganový olejkokosový olej alebo makadamiový olej sú ideálne na to, aby vaše vlasy zostali hladké a lesklé.

Prípadne, ak chcete byť trochu kreatívnejší a vyskúšať si výrobu vlastnej masky na vlasy, existujú stovky skvelých receptov, s ktorými môžete experimentovať.

  

 

5. MINIMALIZUJTE POŠKODENIE TEPLOM

 

Rovnako ako vaše prirodzené vlasy, aj predlžované vlasy sa poškodia, keď ich nadmerne namáhate teplom. Keďže všetky vaše pramene, sú vyrobené zo 100% ľudských vlasov,  môžu byť krehké a vznikať rozštiepené končeky. To znamená, že bez ohľadu na to, koľko kondicionačných (maska) ošetrení aplikujete, akonáhle sú predĺžené vlasy poškodené, nebudete mať inú možnosť, ako vlasy vymeniť. Našťastie však existuje veľa rôznych spôsobov, ako znížiť poškodenia teplom na minimum. 

Tu sú naše najlepšie tipy:

       Použite tepelnú ochranu – Pred použitím akýchkoľvek vyhrievaných stylingových nástrojov nezabudnite použiť ochranný prostriedok. Existujú stovky fantastických tepelných ochranných prostriedkov, ako napríklad CHI produkty, ktoré používate na mokré vlasy, a iné, ktoré sa nastriekajú tesne pred začatím stylingu. 

        Znížte teplotu – Keď používate vyhrievané nástroje, snažte sa udržiavať teplotu čo najnižšiu. Samozrejme, na dosiahnutie dokonalého štýlu potrebujete určitú úroveň tepla, takže experimentujte s rôznymi nastaveniami, aby ste zistili, čo Vám vyhovuje najlešie, aby ste vlas ničili čo najmenej.

       Robte si pravidelné prestávky od horúčavy – Ak sa previňujete tým, že si každý deň vyrovnávate vlasy alebo sa každý víkend kulmujete s množstvom produktov, potom aj keď to môže vyzerať nádherne, znižujete životnosť vašich predlžených vlasov. 

Prečo si teda občas neoddýchnuť od používania tepla? Experimentujte napríklad s nočnými kučerami bez tepla .

  

  

6. VYHNITE SA ZAMOTANIU POČAS SPÁNKU

 

Aj keď nie je žiadny spôsob, ako zabrániť hádzaniu a otáčaniu počas noci, existuje niekoľko praktických spôsobov, ako sa môžete vyhnúť tomu, aby ste sa nasledujúce ráno zobudili s vtáčim hniezdom na hlave. Jedným z najlepších spôsobov, ako mať spoje cez noc pod kontrolou, je veľmi voľne si ich pred spaním zviazať. Ak hľadáte rýchle a jednoduché riešenie, ideálne je dať si vlasy do nízkeho copuhodvábnou gumičkou alebo stuhou . Prípadne, aj keď to môže chcieť trochu cviku, voľný francúzsky cop je ďalším skvelým spôsobom, ako zabrániť zamotaniu, a ešte lepšie, zobudíte sa s krásnymi plážovými vlnami. 

 

 

7. ODDEĽUJTE PRAMEŇE DENNE

 

V neposlednom rade musíte zabezpečiť, aby ste si každý deň našli čas na oddelenie svojich prameňov. Aj keď to môže znieť veľmi únavne a časovo náročne, v skutočnosti to trvá len niekoľko minút a ak to budete robiť denne, zaberie to ešte menej času. Nebudete potrebovať žiadne nástroje; jednoducho použite prsty na prehmatanie každého prameňa a skontrolujte, či sa žiadny nezačal zamotávať. Ak áno, opatrne sa ich pokúste oddeliť – niekedy na to možno budete potrebovať malú kefu alebo hrebeň. Ak zabezpečíte, že pramene budú vždy oddelené, môžete zabrániť tomu, aby sa uvoľnené alebo vypadávajúce vlasy zamotávali do spojov.

 

UDRŽUJTE SVOJE VLASY BEZCHYBNÉ Z POHODLIA VÁŠHO DOMOVA

Predĺžené vlasy bez starostlivosti určite nevydržia tak dlho, ako by ste dúfali. Pridaním našich vyššie uvedených krokov do vašej rutiny, ako aj plánovaním pravidelných návštev salónu, zostanú vaše vlasy zaručene bezchybné.