Všetky ženy snívajú o dlhej a hustej hrive. O tom momente, keď si ju ako zlatovlasá Rapunzel pred spaním minimálne stokrát prečešú a vyvoňajú hebkým balzamom. Bohužiaľ, nie všetkým to bolo dopriate. Avšak, v tom prípade prichádza záchrana v podobe predĺženia a zahustenia prirodzených vlasov. Množstvo dám to vyskúšalo, pričom sa internetom šíria negatívne aj pozitívne skúsenosti. Je predlžovanie ozaj škodlivé?
Áno, predlžovanie vlasov môže byť nebezpečné aj škodlivé, práve preto je ale veľmi dôležité, aby ste si vybrali správnu metódu predĺženia, vhodný salón a kaderníčku, ktorej dôverujete.
Z rôznych výskumov z univerzít v Londýne, Chicagu a Mníchove sa dozvedáme, že predĺženie po pramienkoch (metóda Eurolock), je bezpečné a k vašim vlasom šetrné, pričom nijako nezasahuje do štruktúry vášho vlasu. Zároveň ho neničí a všetky mýty o vypadaných vlasoch sú skutočne len závisťou tých, ktorí to nikdy nevyskúšali :)
Čo je to EuroLock?
Ide o predlžovanie po samostatných pramienkoch, ktoré sú mechanicky uzatvorené, konkrétne na prameni vašich vlasov. Je ale veľmi dôležité, aby ste si vybrali správny salón a správnu kaderníčku. Musí byť dodržaná hrúbka prameňa, na ktorý sa spoje uchopia, tiež ich vyrovnané rozloženie. Aby predĺženie vlasov nebolo škodlivé, je dôležité nechať si vlasy maximálne predĺžené 2, niekedy až 3 mesiace, podľa intenzity rastu vašich prirodzených prameňov.
Technika EuroLock, ktorou predĺžujeme aj v našom salóne, sa považuje za jeden z najšetrnejších spôsobov predlžovania vlasov. Kovová mikrospojka sa bez prítomnosti tepla zatlačí špeciálnymi klieštikmi a vlasy sú tak chránené pred poškodením v dôsledku nadmerného tepla. Predlžovanie vlasov touto metódou nepoškodí štruktúru vlasov tepelnou úpravou a chemickými prípravkami. Locky sa odstraňujú opätovným stlačením spoju špeciálnymi klieštikmi, spoj sa tak znovu otvorí a jednoducho vypadne. Po odrastení pramienku sa musia pripojené pramene odpojiť a opäť posunúť smerom ku korienkom, aby neboli viditeľné. Keď sa rozhodnete nadpojených vlasov vzdať, vaše vlasy zostávajú v stave ako pred aplikáciou, doporučuje sa len podstrihnutie, pre úpravu strihu.
Je pre mňa naozaj vhodné?
Predĺženie vlasov je vhodné pre 99 % z nás. Samozrejme, stále hovoríme o šetrnej a bezpečnej metóde Eurolockmi. Áno, v našom salóne vieme dať dokopy aj skutočne problémové typy - prirodzené riedke a jemné vlásky, aj tie, zničené po predošlej trvalej či po zlom predĺžení.
Čomu sa pri predĺžovaní vyvarovať?
Zabudnite na nalepovacie pásky, našívanie pásov či neprirodzené a umelo vyzerajúce klipy. Zaťažujete tak určité časti vlasov, nakoľko tu nie je rovnomerne rozložená hmotnosť zaťaženia. V tom prípade dochádza k vypadaniu vlasov na miestach, kde sú pásy umelých vlasov pripojené.
Zanechajte komentár