Leto, obdobie, na ktoré sa všetci tešíme. Dovolenky, plážové dni a slnečné lúče... kto by to nemiloval? Avšak letná zábava môže byť pre vaše vlasy náročná s predĺžením či bez neho.  Slaná voda, pot, plávanie a opaľovanie môžu premeniť vaše predĺžené plážové vlny na vyblednutú, krepovatú a zamotanú katastrofu. Keď si užívate letné mesiace je veľmi dôležité zvýšiť starostlivosť o vaše predlžené vlasy. 

  

S predlžovanými vlasmi sa dá zaobchádzať rovnako ako s vašimi prirodzenými a rovnako ako s vašimi prirodzenými vlasmi, aj s predlžovanými by sa malo zaobchádzať šetrne, bez ohľadu na ročné obdobie. Uistite sa, že používate produkty bez obsahu sulfátov. Čo si vyžaduje trochu extra starostlivosti, sú najmä  vaše spoje, ktoré predstavujú počas leta výzvu. 
SPOJE SÚ NAJKREHKEJŠIE , KEĎ VLHKÉ. TO VŠAK NEVYLUČUJE PLÁVANIE! 

Plávajte, ale nedovoľte, aby sa spoje namáčali príliš dlho. Predtým, ako sa ponoríte do slanej alebo chlórovanej vody, namočte si vlasy sladkou vodou. Ak vlasy už absorbovali čerstvú vodu, chlór alebo soľ neabsorbujú tak hlboko a vaše vlasy budú menej poškodené. Pre dostatočnú ochranu použite aj kondicionér.

Aby boli vlasy  bez zamotania, noste ich v zapletanom cope alebo pod plaveckou čiapkou. Hneď ako vyjdete z vody, aplikujte na vlasy bezoplachový ošetrujúci prípravok,  na končeky vlasov produkt nenanášajte blízko spojov. Po plávaní spoje ihneď vysušte fénom; zvyšok vlasov môžete nechať uschnúť prirodzene - na vzduchu. 

  

  KRÉMY NA STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ A TELO PREDSTAVUJÚ HROZBU.   

Akýkoľvek druh mlieka na tvári, napríklad opaľovací krém, sa môže dostať do vlasov a tým zasahovať do spojov, čo spôsobí ich uvoľnenie.  

Po nanesení krému si vždy umyte alebo opláchnite ruky, aby ste sa vyhli zaneseniu zvyškov produktov do vlasov, a uistite sa, že krém na tvári nechávate dôkladne vstrebať do pokožky predtým, ako vyrazíte na slnko alebo sa ponoríte do bazéna. 


  

POUŽÍVAJTE KEFY NA PREDLŽENÉ VLASY  

Kefy na predĺžené vlasy majú štetiny, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby kĺzali po vlasoch, na rozdiel od bežných kief, kedy sa štetiny môžu trhať a lámať. Na rozmotanie končekov môžete použiť aj bežnú kefu, ale pri česaní dbajte na to, aby ste držali spoje a tak sa vyhli nadmernému ťahaniu korienkov. 

  

VLASOM DOPRAJTE ODPOČINOK OD TEPELNÝCH A STYLOVÝCH NÁSTROJOV, LETNÉ HORÚČAVY VAŠE VLASY A SPOJE ZAŤAŽUJÚ DOSŤ 

  Do svojho šatníka pridajte jednoznačne klobúk proti slnku. Rovnako ako vaša pokožka, aj vaše vlasy potrebujú ochranu pred slnečným UV žiarením. Nosenie klobúka môže pomôcť chrániť vaše vlasy a zabrániť ďalšiemu vysušeniu. 


  

 V LETE, UMÝVAŤ VLASY LEN KEĎ JE TO NAOZAJ POTREBNÉ 

Dve až tri umytia týždenne sú viac než dosť. Použite hydratačný šampón bez sulfátov a umyte iba korienky. Na končeky, stačí šampónová voda , ktorý po nich pretečie. Určite investujte do kvalitných hydratačných šampónov, kondicionérov a sér, ktoré vám letnú starostlivosť o vlasy uľahčia. Nezabúdajte na masku, vnesenie do vlasov potrebnú vlhkosť. 

Dôležité sú aj pravidelné návštevy vašej kaderníčky.  

 

POSTUPUJTE PODĽA TÝCHTO TIPOV A UDRŽTE SI SVOJE PREDLŽOVANÉ VLASY TOTO LETO ZDRAVÉ !