Dokončili ste svoje školenia alebo kurzy a ste pripravené budovať svoje vlastné podnikanie v kaderníckom biznise. Predtým ako sa pustíte do úpravy svojich klientov, stojí venovať čas aj vašej súprave nástrojov, ktoré budete využívať pri svojej práci. Uistite sa, že máte presne to čo potrebujete. 

Ako budete prechádzať od klienta ku klientovi naučíte sa, aké nástroje pravidelne používať a ktroým sa radšej vyhnúť. Vyžaduje si to však čas a skúsenosti, ale pár užitočných rád od odborníkov na predlžovanie vlasov sa dozviete aj tu. Tak začnite s vašou štartovacou súpravou tou správnou nohou 


Tu “must have” nástroje ak chceš byť profesionál v oblasti predlžovanie vlasov


Vlasy

Či už budú klienti chodiť k Vám domov, vy k nim alebo  máte vlastný salón, základom pri predlžovaní je mať  spoľahlivého dodávateľa kvalitných vlasov. Najčastešie typy vlasov používaných u nás sú ruské a európske vlasy, ktoré používame aj my - sú v súčastnosti veľmi žiadané a zaraďujú sa medzi najkvalitnejšie na trhu. Tieto vlasy sú štruktúrou veľmi podobné tým našim. Sú lesklé a jemné, ich prirodzené farby môžu byť blond aj tmavé, väčšinou sú rovné no môžu sa aj jemne vlniť. Neprechádzajú silnými chemickými úpravami (maximálne prifarbením do požadovaného odtieňa) a preto je ich kvalita prvotriedna. Okrem nich poznáme indické, azijské a čínske vlasy. Vlasy môžete kupovať už spracované alebo nespracované, je to na Vás. Mali by ste u seba držať aspoň základné odtiene z každej farby. Okrem iného treba mať na výber aj rôzne dĺžky vlasov a zabezpečiť klientkám požadovaný odtieň či spracovanie. Spoje 


Obidve nižšie spomenuté métódy používame aj u nás v salóne, pretože sa nám z praxe aj osobných skúseností osvedčili ako najlepšie.  


Keratínová metóda  

Je metóda ktorá používa teplo. Jej veľkou výhodou je takmer neviditeľný spoj. Spoje vyrobené zo syntetického keratínu, sú veľmi pevné a neviditeľné. Používaná teplota pri nadpájaní by mala byť nižšia ako keď si žehlíte vlasy a to od 120°C maximálne do 180°C. Pokožka hlavy musí byť chránená izolačnou šablónou. Roztavený keratín sa prekladá po stranách a v strede je stlačený zošulaný prstami tak, aby v ňom neostala vzduchová bublina. Prerábka je potrebná každé 3 mesiace niekedy viac, zaleží na rýchlsoti rastu vlasov Vašej  klientky a jej starostlivosti o ne. 


 

Metóda eurolock, minilock, ezring, microring 


Táto technológia nadpájania vlasov nevyužíva žiadne lepidlá ani tepelné pôsobenie. Je to nadpojenie vlasového prameňa na prameň vašich vlasov pomocou locku/ringu, ktorý je z ľahkého kovu. Považuje sa za najšetrnejšie spojenie vašich a predlžovaných vlasov, ale pozor nie všetkým klientkám môže vyhovovať tento spôsob nadpájania napríklad kvôli alergiám.

Krúžky sú vytvorené vo viacerých farbách čo zabezpečuje že nie sú pri bežnom pohľade viditeľné a je ich  možné čo najlepšie zladiť s vlasmi vašich klientiek.  


Poznámka: Keratín sa používa aj pri pramienkovaní na erolockovú či microringovú métódu. Nezabúdajte, že je dôležité to aký keratín používame. 


 


Kliešte   


  1. Ďalšou pracovnou pomôckou ktorá vo Vašej súprave nesmie chýbať sú kliešte.  

Jedny ktoré slúžia na zatvorenie a druhé na otvorenie locku alebo ringu.  V našom eshope nájdete výhodnú sadu, kde nájdete dvoje kliešťe z kvalitnej nehrdzavejúcej oceľe a prevliekač, zabalené v praktickom koženkovom obale.  

Ďalšie sú tepelné kliešte, ktoré budete používať pri keratínovej metóde, ale aj pramienkovaní vlasov.   


Háčik  


Ďalším nevyhnutným nástrojom je háčik, ktorý je základnou súčasťou procesu nasadzovania predlžovaných vlasov.  


Náš tip: majte viac ako jeden háčik, aby ste si mohli naplniť 2 až 3 háčiky krúžkami, umožní Vám to urýchliť, celý proces predlžovania.  

 


 Doplnkové služby  


V závislosti od úrovne služieb , ktoré svojim klientkám ponúkate alebo budete ponúkať sú potom neodmysliteľnou súčasťou aj fény, žehličky a kulmy na vlasy. Používať ich budete  na konečnú úpravu klientky, ktorej to môžete spraviť zadarmo alebo ako doplnkovú službu.


Nebude to možno pre každého, ale svojou pozornosťou k detailu  a zručnosťami určite zapôsobíte na svoju klientelu. Okrem toho sa týmto spôsobom môžete odlíšiť aj od konkurencie 
 

 Poradenstvo - starostlivosť doma, vlasové produkty, kefy na predĺžené vlasy 


Poradenstvo považujeme za dôležitú súčasť celého procesu predlžovania vlasov. Je prínosom  nie len pre Vás, ale aj klienta. Je to príležitosť klásť otázky, rozhodovať sa a upozorniť na akékoľvek obavy, či v súvislosti s nasadením alebo údržbou predlžovaných vlasov.   

Zvážte aj to že budete mať produkty, ktoré si od Vás môžu kúpiť. Mali by to byť produkty určené najmä na predĺžené vlasy. Produkty predávajte v najlepšom záujme klientov a nie kvôli zisku. Produkty, ktoré vaši klienti môžu skutočne potrebovať napríklad šampóny, kondicionéry, tepelnú ochranu či doplnky ako kefy na predĺžené vlasy

Poskytnutím správnej domácej starostlivosti budú vlasy fungovať tak ako majú a klient sa nestretnenežiadúcimi účinkami používania tých nesprávnych produktov. 
 FOTOAPARÁT - vytvorte si vlastné portfólio  


Vždy sa uistite, že máte so sebou fotoaparát na zachytenie premeny pred a po.  To sa potom môže dostať do vášho online portfólia, čo je vynikajúci spôsob, ako priviesť nových zákazníkov. Okrem iného je to aj skvelý spôsob ako mať prehľad o svojej vlastnej práci a pokroku vo svojich zručnostiach počas vášho podnikania. 


 Tieto obrázky propaguju vaše služby ostatným, takže sa uistite že ste vybrali to najlepšie z najlepšieho.